Basın Açıklaması | Yeni Bir "Aydınspor" Oluşumuna İzin Vermeyeceğiz!06/10/2020 tarihinde yerel bir gazetede kulübümüz hakkında yapılan yorumları dehşet içinde okuduk. Geçtiğimiz senelerde Aydınsporumuzun yerini alması planlanan birtakım girişimlerin başarısız olmasına rağmen, bu konunun tekrar gündeme gelmesine; Aydın ilinin tanıtımında büyük emekler veren Aydınspor tarihinin hiçe sayılmasına "bir kez daha" göz yummayacağız.


Eski kulüp başkanlarından Ufuk Gezeroğlu'nun bir röportajda konusunu geçirdiği "Yeni Aydınspor" fikrine şiddetle karşıyız. Aydın ilini temsil eden birçok kulübün olmasını, sporcuya verilen değerin artmasını elbette ki herkes kadar bizler de çok istiyoruz ancak bunu "çakma" Aydınspor adı altında yapılmasına asla izin vermeyeceğiz.


Her zaman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün izinden gidiyor, Ulu Önderimizin “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” sözünü bir kez daha hatırlatarak; bu milli değerimizin çakma oluşumlarla anlamını yitireceğini bir kez daha belirtmek istiyoruz.


Yeni bir oluşumun yerine, Aydın’ı ve Aydınspor’u seven herkesi, “orijinal” olan kulübümüz Aydınspor’u desteklemelerini tavsiye ediyor; bu ve bunun gibi konuların yeniden gündeme getirilmemesini rica ediyoruz.

Özcan Çetav

Aydınspor Kulübü Başkanı