Aydınspor Kulübü

Copyright © Aydınspor Kulübü 

 • Facebook
 • Twitter
 • Instagram

  ZORUNLU AÇIKLAMA | İsabeyli Şırlanspor Karşılaşması Sonrası Yaşananlar Hakkında  Geçen hafta sonunda Nazilli deplasmanında oynadığımız İsabeyli Şırlanpor maçında organize bir şekilde katledildik. Bize, kalecimize, oyuncularımıza, hocamıza yedek kulübesine atılan taşların hattı hesabı yok. Maçın hakemi Şevket Can Arslan, hiçbir zaman kimseyi uyarmadı. En azından bir kere dahi uyarması gerekirdi. Bizim 4 tane futbolcumuz şu anda yedikleri taşlardan dolayı sakatlık geçirdi. Bu hafta oynarlar mı, oynamazlar mı onu da bilmiyoruz.


  İşin özü şudur ki; Aydınspor, pazar günü İsabeyli’de hakemler, gözlemci, seyirciler ve emniyet güçleri tarafından hep birlikte profesyonel bir şekilde organize olunarak katledilmiştir.


  Aydınspor’a olan bu düşmanlık, bu kin, bu nefret nedir bilmiyoruz. Bu olaylardan ötürü kimse kimseye bir müdahalede bulunmadı. Hocaları tribünleri sürekli ganyana getirdi. Skor 2-0 iken tribünlerden gelen taşlara, yabancı maddelere kimse müdahale etmedi. Hocaları gerideyken tribünlere taş attırıp küfür ettiriyordu. Öne geçince bu kez atmayın-etmeyin diye seyircilere ikazlarda bulundu. Maçı kazanmak için her yol mubahtır düşüncesiyle antrenörlük yapan bu gibi tipler, futbolun kirli yüzlerindendir.


  Spor dostluktur, kardeşliktir diyoruz. Böyle mi dostluk kardeşlik olacak? Böyle şampiyon olacaksam hiç olmayayım. Ayrıca orada çıkmış birkaç tane çapulcu yöneticiyim diye ortalıkta geziniyor. Biz yöneticiyiz diyorlar. Milleti orada tahrik ediyorlar. Neyin yöneticiliğini yaptıkları bu olaylardan belli oluyor. Bunlar kabul edilemez şeyler.


  Benim oyuncum "bak bu benim sırtıma geldi" diyor. Hakem "bir şey olmaz at kenara" diyor. Benim kalecim omuzundan yaralı şu anda. Diğer oyuncumun gözüne taş geliyor. "Bir şey olmaz at kenara" diyor. Bitime daha 5 dakika var, ben delikanlıyım deyip maçı bitiriyor. Benim 1 senemin emeğimin karşılığını kim verecek kardeşim? Her ne kadar klasman hakemi olsa da bu hakemler kesinlikle 2. Amatör Lig'de bile maç yönetemez. Bu hakemlerle bu lig bitmez. Hakem hata yapmaz. Adı üzerinde, hakemdir. Neticede bu sahaya 3 kişi çıkıyorlar. Böyle bir şey olamaz! Kalecimiz İsmail’e atılan taşlardan isabet eden bu iki taşı da hatıra olarak yanımızda getirdik. Bu taşları aynen kendilerine, buraya geldiklerinde iade edeceğiz.


  Aydınspor maçları, hakem yetiştirme kursu değildir. Bu sezon 3’üncü katledilen maçımız. Hakem atamalarını yapanlar da, hakemleri gözleyenler de bu işi ezbere yapacaklarsa yapmasınlar. Bir takımın kaderiyle oynanması bu kadar kolay mı? Tarihi şan ve şerefle dolu bu kulübün altında ezilirsiniz. Aydınspor kimsenin egosunu tatmin edecek bir kulüp değildir. Aydınspor’un büyüklüğünü, ağırlığını bilmeyenlere anladıkları dilden anlatıp hatırlatmasını yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

  Aydın spor kamuoyuna duyurumuzdur.

  Sevgi ve saygılarımla…


  Aydınspor Kulübü İkinci Başkanı

  Veysi Aydin

  424 görüntüleme